5 клас Математика
Математика 5 клас.
Дата проведення: 10.03.2015р.
Тема: Множення десяткових дробів. Правила множення і їх використання.
Мета:домогтися засвоєння властивостей множення десяткових дробів; сформувати вміння виконувати вправи, які передбачають застосування властивостей множення;формувати вміння орієнтуватися у видозміненій ситуації; виховувати інтерес до вивчення математики.
Хід уроку.
1. Виконання тестового завдання.
1) Який із наведених добутків дорівнює 8?
А)320х0,25 б)0,32х250 в)3,2х2,5 г) 0,032х2500
2.) Яке з наведених чисел дорівнює добутку 3,02х0,04?
А) 1,208 б) 0,1208 в) 12.08 г)0,0128
3.) Який із наведених добутків найбільший?
А) 1,2х1,8 б) 1,3х1,7 в) 1,5х1,5 г) 1.1х1.9
4.) Яке з чисел треба поділити на добуток 7,8х3,1 щоб дістати 5,65?
А) 136,617 б) 128,5127 в) 131,978 г) 125,74327
5.) При якому з наведених значень Х значення виразу 0,0125х1,001хХ найменше?
А) 0,51 б)1.0002 в) 0,3 г) 0,009
2. Обчисли усно:
- вибираючи зручний порядок дій.
1) 483х2х5 2)4х333х5 3) 25х4х86 4)250х2х40
- знайдіть значення виразу
1) 69х27+31х27 2)202х87-102х87 3) 977х49+49х23 4) 263х24-63х24
3.Спростіть вираз:
1) 65х+8х 2) 93в-48в 3) 39а+15а-9а+17
3. Які властивості були використані при виконанні даних завдань?
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Такі ж властивості використовуються при виконанні множення десяткових дробів: переставна, сполучна і розподільна.
ІІІ. Засвоєння нових знань і вмінь.
1. Робота з підручником.
Письмово виконання завдань № 1327, 1329, 1332, 1334, 1336.
2. Додаткове завдання.
Обчисліть у найбільш зручніший спосіб.
1) 5,94 х0,07+0.33х5,94+0.4х0,06.
2) 6,85х3,2-6,85х1,7+1,5х4,15
ІУ. Підбиття підсумків уроку.
1. Обчисли усно:
1) 0,25х0,849х0,4 2) 1,25х48,256х0,8 3) 0,2х48,256х50
2. 1) 10,58х6,2+3,8х10,48 2)0,48х28,4-8,4х0,48
У.Домашнє завдання.
§38, №1328, 1330,1333,1335.
Додаткове завдання для учнів з високим рівнем знань:
Доведіть, що значення виразу 8,496х835,67+8,496х164,33
1,125х(0,066+0,034)х80
Більше за число 16 у 59 разів.